Dagboek bijgehouden door M. Hilfman, Nederlandse commandant en arts van het Kamp Fukuoka 9B in de periode 1943 -1945 in Japan. Hetzelfde kamp als waar mijn vader in moest verblijven in de oorlog. Het is een indrukwekkend verslag van een betrokken commandant bij het wel en wee in het kamp.
Het boek is niet meer te krijgen op dit moment. Daarom deel ik de gekopieerde versie met als doel: opdat we niet de ontberingen vergeten die de krijgsgevangen in Japan in dit kamp hebben moeten ondergaan.
hilfman_fukuoka9_arts_in_krijgsgevangenschap
De Interneringskaart van mijn vader in kamp Fukuoka-9b


Originele Namenlijst van de Nederlandse krijgsgevangenen in Fukuoka 9b:
Meer informatie over Fukuoka-9B: klik hier.
Dag mjinheer Oomen, dit is de link naar Carl Doup zijn interneringskaart https://www.nationaalarchief.nl/onderzoeken/index/nt00425/e7fcb3b2-148f-102f-a8e2-0050569c51dd
Mijn vader verichtte slavernij aan de Birma spoorlijn en in de kolenmijn van Fukuoka 9B.
A.s. zondag 15 august is er wederom een herdenking in de geboorteplaats van Andre Schram.
Misschien heeft Andre Schram als kind zwemles gehad van Huib Wijnants in het lokale zwembad, hij was o.a. samen met mijn vader in Fukuoka 9B.
http://pa0rbc.atspace.com/indie/indie.html
Veel dank voor het delen van het boek! Mooi en belangrijk document!
Kunt U mij vertellen hoe ik aan een interneringskaart van Fukuokakamp 9B kan komen, en in het bijzonder van C. Doup.
hij zit niet bij de interneringskaarten die bij het Ned. Archief te verkrijgen zijn. Wel van enkele anderen met de naam Doup.
Kunt U mij bericht terugsturen via email? hwg.oomen@quicknet.nl